Facebook


Aktuality

V loňském roce jsme byli jen nadšenými diváky, letos s radostí podporujeme soutěž Pianista roku 2017, přehlídku úžasných talentů. 
První ročník soutěže Pianista roku se konal v únoru – březnu 2013 v hotelu Boscolo Prague. http://www.pianist.cz
 
Jak uvedl předseda poroty Petr Malásek: "Pianista roku je soutěž podle mého gusta. Soutěžící musí podat brilantní výkon, zaujmou publikum a prokázat stylovou pohotovost, přirozenou muzikálnost a ještě něco navíc... říkejme tomu třeba ten pověstný x-faktor.  Zkrátka to všechno, proč má smysl se zabývat něčím tak krásným a těžkým, jako je hra na hudební nástroj. Všichni mají můj obdiv a držím jim palce! "

Porota soutěže: Petr Malásek – uznávaný klavírista, skladatel, aranžér, producent, Jitka Fowler Fraňková – vyhledávaná koncertní klavíristka a pedagožka, a Rostislav Čapek – světoznámý výrobce strunných nástrojů a pořadatel koncertů akustické hudby.           

Díky společnosti PETROF si soutěžící opět zahrají na klavír PETROF P 210 Pasat. Jedná se o nejoblíbenější model z mistrovské řady s jasným a zpěvným tónem, který svými zvukovými parametry zastíní i mnohé klavíry větších rozměrů. Ve finále se soutěžící mohou těšit na mistrovský klavír ANT. PETROF AP 225, nesoucí jméno po zakladateli firmy a stejné označení, jako první nástroje, které z této mistrovské dílny vyšly.. Během soutěžních večerů se představí i zajímavé osobnosti českého kulturního života, již teď můžeme prozradit, že na finálovém večeru zahraje přední český klavírista Karel Košárek.  V průběhu soutěže se diváci setkají i s legendárním Jiřím Suchým, zpěvačkou, herečkou Dášou Zázvůrkovou a swingařem Janem Smigmátorem

K nejvýznamnějším cenám, o které se hraje, patří 30 000 Kč od společnosti PETROF, umělecké dílo od skláře Petra Kuchty, zajištění koncertních vystoupení, masáž a vstup do Boscolo Wellness & Spa Praha, poukaz na dvě na míru šité košile ze salonu Otto Blanc Gentleman, víkend pro dva v Boscolo Residence Budapest, dárkový koš od společnosti Merlot d‘Or a mnoho dalších. Vybraný finalista také dostane možnost vystoupit na 22. mezinárodním festivalu jazzového piana 2017. 

Jak jsme připravovali první originální košile na míru panovi Maláskovi a Čapkovi:

PM výběr materriálu 1                 rosta rukáv

Sál Opera, hotel Boscolo

sedící pianista